Запрошуємо переглянути цікаві авторські статті та вікторини з міфології для дітей та дорослих, школярів та студентів. Цікаві питання з відповідями. Перевіряйте свої знання відповідаючи на питання, які підготували автори сайту. З'ясуйте, як добре ви знаєте міфологію світу та дізнайтесь нові цікаві факти на цю тему.

вікторини з міфології

   Міфологія є однією з важливих фаз історії розвитку людства. Перша з форм світогляду. Перше враження людини від навколишнього світу і спроба осягнути, зрозуміти його у свій своєрідний спосіб. В давній міфології лежать витоки релігії й філософії. Людина з міфологічним світоглядом ставить правильні питання, які цікавили всіх людей з початку часів. Згодом ці самі питання (походження світу, людини й т.п.) будуть розглянуті з погляду релігії та філософії. Однак на даному етапі людина розвиває свою фантазію й уяву. Завдяки цьому ми маємо змогу насолоджуватись прекрасною спадщиною вітчизняної та світової міфології.

   Міф означає слово або переказ. Форма народної творчості. Існують певні групи міфів. Кожен з яких розповідає про певну сферу подій. Космогонічні розповідають про створення світу. Теогонічні про богів, їх дітей, і про дітей богів і смертних – героїв. Міфи з історичних переказів Троя. Етнологічні міфи створювались для пояснення свого походження. Есхатологічні міфи розповідали про майбутнє і минуле, потойбічний світ. Антропологічні про створення людей.

   Міфи відповідали на всі питання тогочасної людини. Організовували дійсність, створювали відчуття безпеки, обіцяли завтрашній день. Міфологія кожного з народів світу таїть в собі особливості його ландшафту, флори й фауни, його історії загалом.

   Вивченням міфології займались видатні вчені: етнограф Е. Тайлор, соціолог Е. Дюркгайм, етнолог, філософ К. Леві Строс, Дж. Фрезер та інші. Які внесли величезний внесок в розуміння міфу. Міф не є пережитком минулого. В сучасному світі є свої міфи, які хоч і мають свої особливості, як і в далекому минулому, ґрунтуються не на фактах, а на вигадках. Розповсюджуються міфи політичні. Міфи про сучасну культуру. Зірок шоу бізнесу, і безліч інших.

   Міфологія являє собою і величезну літературну, естетичну світову спадщину. Є свідченням розвитку художнього та естетичного смаку наших предків. Тож давайте знайомитись з унікальною міфологією кожного з народів.

   Якщо ви можете доповнити розділ "Міфологія" своїми вікторинами, тоді надсилайте нам листи й ваші роботи побачать всі українці. Станьте одним з авторів сайту!

   Для того, щоб зв'язатись з нами, зайдіть у розділ "Контакти" й заповніть форму зворотнього зв'язку.

Український Ерудит