Цікаві запитання про Україну. Відомі українці

1 з 10: За оцінкою істориків, "Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького" можна вважати найпершою у світі конституцією. Який гетьман був її автором?

2 з 10: Силач з Полтавщини, шестиразовий чемпіон світу з боротьби, який не програв жодного турніру в своєму житті та переміг всіх чемпіонів. Коли йому видали паспорт із національністю "русский", то власноруч замінив напис на "українець".

3 з 10: Який українець у 1814 році створив перший в світі розбірний рамковий вулик і володів найбільшою пасікою, що нараховувала близько 10 000 бджолосімей?

4 з 10: "Світ ловив мене, та не спіймав". Який видатний український просвітитель-гуманіст, поет, філософ і педагог є автором цих слів?

5 з 10: "Вагнерівська примадонна" 20 ст. та "Найпрекрасніша і найчарівніша Баттерфляй". Цій оперній українській співачці аплодували найкращі концертні залу світу. Хто вона?

6 з 10: Під керівництвом цього українського науковця було розроблено багато методів зварювання речовин : від автоматичного зварювання металів під флюсом - до електрозварювання м'яких тканин тіла людини. Хто цей вчений?

7 з 10: Який український композитор є автором однієї з найпопулярніших у світі різдвяних колядок - "Щедрика"?

8 з 10: Цей відомий хірург хоч і народився за межами України, але півстоліття жив і працював в Києві, врятувавши десятки тисяч життів в Київському науково-дослідному інституті серцево-судинної хірургії, де провів безліч успішних операцій на серці.

9 з 10: Ім'я цього філософа, природознавця та першого президента Української Академії наук носить найбільша бібліотека України.

10 з 10: Український режисер, драматург та актор, який у 1922 році заснував славнозвісний театр "Березіль".