Цитати про письменників

1 з 15: Про кого цитата?

...полум’яний патріот України, несхитний борець за збереження і самобутність українського народу, його прадідівських звичаїв і традицій, за нове красне письменство, щонайглибше закорінене у фольклорному ґрунті, і "західник", який наполегливо пропагував і втілював у власних творах ідею засвоєння світових культурних надбань.

2 з 15: Про кого цитата?

Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим.

3 з 15: Про кого цитата?

...перший став писати мовою, якою говорило населення цілого краю, але у якого не було писемності. Він зробив цю легку, виразну, сильну, багату мову мовою літературною, і українська мова, яку вважали лише місцевим наріччям, з його легкої руки залунала так голосно, що звуки її рознеслися по всій Росії.

4 з 15: Про кого цитата?

Митець почував себе щасливим, що народився на березі сивої Десни і ніколи не зійшов з її берегів. Зупиніться на мить у цьому шаленстві долання вічного часу — і ви побачите його, здивованого маленького хлопчика з широко розкритими зеленими очима, на березі вічної української ріки...

5 з 15: Про кого цитата?

Протягом усього життя ... послідовно уникає всього того, що могло б уярмити його дух і волю до свободи, і з повним правом заповів написати на могилі слова: «Світ ловив мене, та не спіймав».

6 з 15: Про кого цитата?

Чим він був для України, для розвою її громадського та духовного життя, се відчуває кожний, хто чи то бачив на сцені, чи хоч би лише читав його твори; се розуміє кожний, хто знає, що він був одним із батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література.

7 з 15: Про кого цитата?

Він був одним, може єдиним справді великим українським прозаїком, який зобразив місто, - не в тому сенсі, що не писав віршів, а в тому сенсі, що його проза справді була прозою.

8 з 15: Про кого цитата?

Наділений чутливою інтуїцією, письменник гарячково шукає виходу із катастрофічної ситуації, породженої, наростаючою хвилею репресій, вимиранням мільйонів українських селян, поширенням недовіри і підозри в суспільстві. Шукає і не знаходить. Бо не бачить виходу з цієї ідеологічної пастки, в яку він, комуніст, потрапив, натхненно довірившись гуманістичним ідеалам Революції.

9 з 15: Про кого цитата?

...письменник сонячний. І не тільки тому, що "носив у душі сонце",як сам про себе казав... Уся його проза, попри соціально загострені драматизм і трагізм, - це світлий, відкритий простір для душі і духу.

10 з 15: Про кого цитата?

Його поезія живе, їй відкритий шлях до юнацьких сердець, до народу, до України, - нині вже оновленої, незалежної, соборної - вона навіки увінчала поета своєю любов'ю. Справді, ніби молодий витязь, звівся він у нашій поезії, і так виразно чуємо його свіжий, юнацький бадьорий голос...

11 з 15: Про кого цитата?

...феномен доби. Його доля свідчитиме про наш час не менше за страшні розповіді істориків: поет жив у час, що заправив генія на роль блазня. І поет погодився на цю роль...Він обрізав усякі живі контакти, замінивши їх цілком офіційною інформацією. В цих умовах поет міг тільки конати, а не рости.

12 з 15: Про кого цитата?

...упродовж усього життя біг над прірвою з вірою в людину, прагнучи запалити в ній незгасиму іскру, яка висвітила б шлях із чорної прірви зневіри, приниження і знеособлення у безсмертя. Він поспішав, боровся відчайдушно, знесилювався і знову духовно окрилювався.

13 з 15: Про кого цитата?

Напружений, незламно-гордий, залізних імператор строф – веду ці вірші, як когорти, в обличчя творчих катастроф.

14 з 15: Про кого цитата?

Його фейлетони і гуморески робили тиражі газетам, у яких друкувались. Він скоро завоював село, його ім'я стало чи не найпопулярнішим після Т. Шевченка.

15 з 15: Про кого цитата?

Він був таким, яким вродила його мужицька хата в Нагуєвичах. Завзятим, роботящим, розумним, тверезодумаючим, ворогом брехні, а тому й гризьким, дотепним, саркастичним... пострахом «патріотів» з печі, нещирих, кар'єристів, фарисеїв. А понад усе був скромний...