Літературними маршрутами

1 з 21: В цьому провінційному містечку політичні пристрасті вирують не менше, ніж в Парижі. Саме сюди прийшов працювати гувернером Жульєн Сорель в сім’ю Реналів. З цього містечка почалось його кар’єрне сходження. Назвіть це містечко.

Перевірити

2 з 21: В цьому українському місті відбулося вінчання відомого французького письменника Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської. Що це за місто?

Перевірити

3 з 21: Поранений на полі бою, майже непритомний, Андрій Болконський дивився на високе небо, як символ божественної суті життя, це небо допомогло йому відчути марність дрібних людських пристрастей. Де знаходилось це поле бою?

Перевірити

4 з 21: Матео Фальконе вбив власного малолітнього сина, бо той порушив закон гостинності, закон честі. Фортунато виявив слабкодухість, за скоєне зло він мусить прийняти смерть. Для Матео Фальконе закон честі – понад усе. Де вирують такі пристрасті?

Перевірити

5 з 21: Волт Вітмен – найвідоміший та найоригінальніший поет країни, новатор, автор збірки "Листя трави", в якій відобразив оптимістичний пафос будівництва своєї молодої держави. В якій країні жив і працював Волт Вітмен ?

Перевірити

6 з 21: Оскар Уайльд, його одноліток і колега - відомий драматург Бернард Шоу, уславлений оригінал і новатор у літературі - письменник Джеймс Джойс - усі вони народились в цій країні, хоч більшу частину життя провели за її межами. Назвіть цю країну.

Перевірити

7 з 21: В цьому місті Олівер Твіст потрапив до рук злочинної ватаги Фейджіна, але в цьому ж місті хлопчик знайшов і справжніх друзів, і рідню, які допомогли йому, повірили в нього, врятували його. Що це за місто?

Перевірити

8 з 21: В якому курортному місті познайомились Дмитро Гуров та Анна Сергіївна?

Перевірити

9 з 21: Коли спалахнула національно-визвольна війна в цій країні, Байрон був там, серед повстанців. "Я віддав тобі час, статки та здоров’я! Тепер віддаю життя!" - так писав поет перед смертю, звертаючись подумки до цієї країни. Що це за країна?

Перевірити

10 з 21: Хто з цих відомих детективів проживав за адресою Лондон, Бейкер-стріт, 221Б?

Перевірити

11 з 21: Швейк полюбляв бувати у шинку пана Палівця. Саме тут і заарештували його за державну зраду, а згодом і самого пана Палівця ув’язнили з тієї ж причини. Де відбувалися ці події?

Перевірити

12 з 21: Остап Бендер мріяв про місто, де багаті магазини, бухта, мулати, експорт кави, чарльстон, і всі, як він уявляв, ходять в білих штанях. Назвіть місто мрії Бендера.

Перевірити

13 з 21: У вірші «Міст Мірабо» французький поет Гійом Аполлінер писав:

"Минають дні години і хвилини
 Мине любов
 І знову не прилине
 Під мостом Мірабо хай … плине"

Яка ріка плине під мостом Мірабо?

Перевірити

14 з 21: Що мріяла намалювати Джонсі – героїня новели О.Генрі "Останній листок"?

Перевірити

15 з 21: Основою повісті Ясунарі Кавабати "Тисяча журавлів" є чайна церемонія, тядо, - давній звичай, доведений до рівня високого мистецтва. Про звичаї якої країни розповідає Кавабата?

Перевірити

16 з 21: Понтій Пілат, Єшуа Га-Ноцрі, Левій Матвій, Юда – герої біблійного світу роману М.Булгакова "Майстер і Маргарита". А де відбуваються події, змальовані в цій частині роману?

Перевірити

17 з 21: На вогні якого міста орієнтувався вночі старий Сантьяго, зайшовши далеко в море в полюванні на велетенську рибину?

Перевірити

18 з 21:

Не можна миритись з війною, не можна жити за рахунок війни, як це робила Анна Фірлінг, або ж матінка Кураж, яка намагалась з нею "мирно" співіснувати - надто високу ціну доведеться заплатити: маркітантка Кураж, мандруючи дорогами війни, втратила трьох своїх дітей.

Дорогами якої країни мандрувала Анна Фірлінг?

Перевірити

19 з 21: Золота лихоманка не оминула й Джека Лондона, хоч золота він не знайшов, а захворів і змушений був повернутися додому, проте побачене й пережите стало основою для ряду оповідань. Де відбуваються події, змальовані в циклі північних оповідань?

Перевірити

20 з 21: Друг Джорджа Плейтена Тревіліян палко прагнув потрапити на цю планету класу А з високорозвиненою цивілізацією, можливо, найвищою в Галактиці, для чого бере участь в Олімпіаді вдруге. Зрештою, кожен землянин мріяв про цю планету. Що це за планета?

Перевірити

21 з 21: Герберт Уеллс у "Війні світів" змалював жахи вторгнення інопланетян на Землю: гігантські триноги руйнують, знищують все живе. Та невдовзі самі гинуть, бо їх імунітет не був пристосований до земних бактерій. Звідки з’явились ці прибульці?

Перевірити