Проходжень 137

Автор статті та тесту

Наталя Богач

avtor

  Як відомо, все в світі взаємопов’язане. Україна ніколи не була в культурному вакуумі. Мистецькі європейські впливи, зокрема і бароко, не оминали й нашу країну. Тут вони перепліталися з типово українськими традиціями, створюючи саме українське бароко.

  Як і в кожної держави та епохи мистецтва були свої покровителі й меценати так і в українського мистецтва періоду бароко були свої доброчинці. Українське бароко створювалось елітою української нації. Розквіт цього стилю в Україні припадає на період правління гетьмана Івана Мазепи. Постать неоднозначна в політиці, однак ми будемо говорити про мистецтво, а тут його заслуги важко переоцінити. Адже він зробив величезний внесок в розвиток всіх сфер мистецтва й української культури. На території України І.Мазепа спорудив чотирнадцять та оновив двадцять храмів. Натхненні прикладом свого гетьмана розбудовуються полковники Лизогуби та Розумавські. Розвивалася освіта, відкривались школи. За часів його гетьманства розбудовуються багато українських міст. Перлиною стає Батурин – гетьманська резиденція.

  В кожному місті нашої країни були свої генії архітектури, живопису, книгодрукування чи малярства, які приклалися до створення пам’яток мистецтва нашої країни. На Україні працювали й творили чимало європейських представників мистецтва. На західноукраїнських землях працював скульптор Іоан Георг Пінзель, якого називають українським Мікеланджело. Точне походження його невідоме до сьогодні. Однак його роботи свідчать про те, що він бачив роботи Мікеланджело Буонарроті та Лоренцо Берніні. Перлини його творчості можна побачити у Львові, в с. Годовиця, неподалік Львова, містечку Бучач, музей Іоана Пінзеля є в Івано – Франківську та Тернополі (Обласний Краєзнавчий музей). Ще однією особистістю був архітектор Бернард Меретин. Він працював разом з Іоаном Пінзелем та був архітектором собору Св. Юра, Ратуші в м. Бучач, костелу Усіх Святих в с. Годовиця. Це що стосується лише архітектури у західному регіоні.

  Не менші досягнення були у живописі, де процвітав портретний жанр. Героями портретів були гетьмани, козацька старшина, священнослужителі. У зв’язку з цим формуються емблемо - та герботворчість, які згодом зіграють велику роль у реконструкції генетичного коріння родів української інтелігенції. На жаль, чимало пам’яток в ході історії було втрачено назавжди, деякі руйнуються прямо сьогодні, зараз.

  Українське бароко залишило нам величезну спадщину творів мистецтва над створенням яких працювали кращі митці епохи. Насолоджуймось і цінуймо цю безцінну спадщину, оскільки в кожній з них зберігається наша велична, непроста історія. Тож дізнаваймося більше. Працюймо, подорожуймо, пізнаваймо таємниці й красоти рідної землі.

   Щоб мати можливість зберегти свій результат й порівняти його з оцінками інших відвідувачів сайту, вам потрібно авторизуватись.

Додайте коментар