Проходжень 111

Автор статті та тесту

Наталя Богач

avtor

  У мистецтві Відродження втілились найкращі досягнення античності та середньовіччя. Темами мистецтва цієї епохи були античні вчені, філософи, міфологічні сюжети Греції та Риму. Образ Мадонни - оспіваний і втілений найкращими митцями, християнські святі, життя і проповідь Ісуса Христа та апостолів. Будуються величні християнські храми й разом з тим створюються неперевершені статуї античних богів і героїв. Це своєрідний синтез надбань попередніх епох, примирення душі та тіла, віднайдення гармонії та рівноваги. Відродження в Італії називають високим, а її головних творців титанами, на честь давньогрецьких титанів. Справді, проаналізувавши творчість великої трійки: Леонардо да Вінчі, Рафаеля Санті, Мікеланджело Буонарроті, приходиш до висновку, що це титанічна робота виконана надлюдьми.

  Скульптури Мікеланджело, його розписи, до того ж він був і поетом, говорять про універсалізм, надзвичайну обдарованість і жертовність в ім’я мистецтва. Мікеланджело майже осліп, працюючи над розписом стелі Сикстинської Капели. Працюючи на висоті, фарба постійно капала, роз’їдаючи його очі.

  Леонардо да Вінчі... Сфери зацікавлень і обдарувань його безмежні: математика, гідравліка, ботаніка, астрономія, геологія, поезія, музика, філософія, оптика, анатомія. Леонардо да Вінчі, до всього, ще й був розпорядником придворних балів в Мілані на протязі 13 років. Залишив по собі неймовірну спадщину, заклав ідеї й прагнення, які протягом століть, завдяки його починанням, були реалізовані.

  Рафаель виконував неймовірні розписи папських кімнат Ватиканського палацу. Однак, найкраще йому вдавалось розкривати тему материнства в своїх роботах, вершиною яких є "Сикстинська мадонна".

  Це були люди з невичерпним інтелектом і життєвою енергією. Складається враження, що вся архітектурна Італія була створена руками цієї надзвичайної трійки, меценатства родини Медічі та видатних архітекторів.

   Щоб мати можливість зберегти свій результат й порівняти його з оцінками інших відвідувачів сайту, вам потрібно авторизуватись.

Додайте коментар