Переглядів 2679
Наталя Богач
Історія Риму знала чимало потрясінь і загроз. Мистецтво повинне було прославляти державу, стати щитом ідеології, служити своєрідним цементом, який буде міцно тримати всіх на службі імперії. На кожному кроці нагадувати й самим римлянам та іншим народам про його могутність та велич. Не дивно, що саме римляни перші в архітектурі почали використовувати бетон. Міцність, надійність, велич і практичність. Типи римських будівель мають більш світський, а не культовий характер. Вони більше для людей, як для богів.
Архітектура мала сприяти торгівлі, веденню державних справ, бути комфортною, зручною і надійною для населення Риму. Було створено систему доріг, акведуків, будувались спеціальні бані для відпочинку імператорів. Мистецтво Риму додає до грецької витонченості надійність, монументальність, практичність. Воно не гірше, просто інакше, унікальне, яке показує характер і прагнення римського народу. Використовуючи грецькі ордери, разом з тим, вводять наступні архітектурні форми: арка, склепіння, купол. Мистецтво запроваджує певну моду, створює ореол величі. Римське мистецтво мало надихати на боротьбу, на подвиги, тому створюються тріумфальні арки, які прославляють військову справу, перемогу у війнах, воїнів та імператорів. Не дивно, що не раз саме видатні полководці ставали імператорами (Юлій Цезар).
Звичайно, не зникли й міфологічні сюжети, які в Римі мали свої особливості. В жодній з міфологій інших народів не зустрічала такої кількості згадок про імператорів, та правителів. В той час коли грецька розповідає з чого з’явився світ, римська твердить про заснування міста і божественний задум створення держави. Аналізує діяння своїх правителів, і навіть виводить ідеального правителя. Вже тут спостерігається чітка зосередженість на особливій ролі держави в житті суспільства.
Античність, загалом, нагадує людину. Де Греція - це ідеальна, неземна душа, гармонія. Рим - це тіло, держава приземлена, практична, яка дбає про земне, сьогоднішнє. Разом вони є одним цілим.
Щоб мати можливість зберегти свій результат й порівняти його з оцінками інших відвідувачів сайту, вам потрібно авторизуватись.
Додайте коментар