Є безліч статей з порадами, як писати есе. Деякі з них корисні та влучають точно у яблучко, а інші мало стосуються цього літературного жанру. Не треба експериментувати та пробувати безліч інструментів одночасно. Зосередьтесь на ключових правилах та підключайте творче мислення. Читайте далі і ви дізнаєтесь, як скласти есе, щоб воно було цікавим та відповідало всім загальноприйнятим правилам.

Як скласти есе

Що варто знати про есе – основні риси жанру

Есе – це невеликий літературний твір, написаний прозою. В ньому автор викладає свою суб’єктивну думку про якусь подію чи явище. При цьому зовсім не обов’язково, щоб ця думка сходилася із загальноприйнятою. В есе можна розкривати тему повністю, або лише частково. Для твору допускається вільна композиція.

Така «свобода» дій створює ілюзію, що писати есе можна як заманеться, але це не так. Перед тим, як написати есей, варто добре запам’ятати основні риси цього жанру:

  • Невеликий обсяг. Загальноприйнятим вважається об’єм на 800-1000 слів. Якщо це шкільна робота, то обсяг може бути меншим – у завданні зазвичай це вказано. Перед тим, як писати есе англійською чи українською, обов’язково уточніть цей момент.
  • Конкретика. Тема, яка розглядається в тексті, має бути чітко прописаною та конкретною. Для міркувань на широкі теми малі літературні форми зазвичай не використовують.
  • Структура. Вільна композиція не означає, що писати можна абияк. В тексті має бути вступ, основна частина та кінцівка.
  • Розмовна мова. Треба писати так, наче ви прямо зараз спілкуєтесь із читачем. Не слід використовувати занадто довгих речень з великою кількістю зворотів та складних порівнянь.

Як написати есе

Як самостійно написати есе – створення концепції

Коли перед вами стоїть творче завдання, важко знайти ідеальну шпаргалку для його виконання. В будь-якому випадку доведеться задіяти креативний бік своєї особистості. Але чіткий план дій трохи полегшить роботу. Не знаєте, як написати есе з англійської мови чи літератури? Візьміть ручку та почніть із роботи над основною концепцією твору. Для цього потрібно пройтись по таких пунктах:

  • Актуальність питань. Потрібно підібрати важливі питання для своєї роботи. Якщо з цим виникають труднощі, можете заглянути на тематичний ресурс та вибрати цікаві теми для есе.
  • Проблема твору. У тексті слід вказати на певну суперечність, яка потребує осмислення. Простіше кажучи, слід визначити питання, яке вас турбує, та описати свої роздуми з цього приводу.
  • Аргументи. Ваші міркування та судження мають бути аргументованими. В іншому випадку читач просто не сприйме ці слова серйозно. Розкажіть, який логічний ланцюжок привів вас до таких висновків. Чи, можливо, є якісь конкретні факти, які б доводили вашу правоту?
  • Висновки та узагальнення. Кожна окремо наведена думка та кожен аргумент – це крок до завоювання читача. Підсильте свою аргументацію потужним узагальненням та висновком. Закінчення твору має підтверджувати всі наведені думки та підштовхувати читача до власних роздумів.

Ці прості правила підходять для створення есе з будь-яким змістом. Якщо ви шукаєте інформацію як написати есе про книгу, якусь подію чи навіть філософську концепцію, будьте певні, що поради будуть корисними.