Сандро Ботічеллі мистецтву навчався у майстерні Андреа дель Вероккьо. В той самий час разом з ним навчався Леонардо да Вінчі. Сандро був знайомий з великим Леонардо та працював разом з найкращими та найвідомішими митцями епохи. Брав участь у розписі папської капели в Ватикані – Сикстинської капели. Тут разом з Перуджино та Росселлі прикрасив стіни капели трьома фресками: “Покарання Корея, Дафана та Авирона”, “Спокушання Христа”, “Покликання Мойсея”.

Сандро Ботічеллі

Творчість майстра Відродження

Ботічеллі воістину майстер Відродження. Його картини просякнуті духом Ренесансу. Сюжети бездоганно відтворені. Радують око та вселяють надію в душу. Картини “Народження Венери”, “Венера і Марс ”, “Весна” просто квітнуть коханням, літом, теплом та насолодою. Його картини це поезія. На створення роботи “Весна” (Primavera) митця надихнула праця філософа матеріаліста Тита Лукреція Кара “Про природу речей”. А саме уривок де останній описує прихід весни. Той хто прочитає цей уривок зможе досконало осягнути зображене на картині.

Картина “Венера і Марс” з’явилась на світ завдяки твору Джованні Боккаччо “Декамерон” і присвячена темі кохання. Символічний зміст картини такий: Венера – римська богиня кохання, Марс – бог війни, доки любов пильнує – війна спить.

“Народження Венери” – подарунок для Медічі

Картину “Народження Венери” Ботічеллі написав для Лоренцо Медічі. Сюжет походить з античного міфу про народження Венери, богині кохання, з морської піни. Картина “Паллада і Кентавр” має цілком міфологічний сюжет. Богиня Афіна, яку називали Палладою та кентавр. Кентавр – міфічна істота, учасник свити Діоніса, напівлюдина-напівкінь. На картині Афіна тримає Кентавра за пишне кучеряве волосся, а той смирно підкоряється їй визнаючи її силу. Таким чином, вважають мистецтвознавці, Сандро Ботічеллі намагався показати силу культури та мистецтва науки над дикістю та хаосом. Торжество Ренесансу над Середньовіччям.

У його творчості присутні й містичні та біблійні мотиви. Чого лише вартує картина “Інферно” – карта пекла за мотивами твору Данте “Божественна комедія”. Також його кисті належать знамениті твори “Поклоніння волхвів” і “ Містичне Різдво”. Ці картини, як і кожна з робіт цього художника, без сумніву заслуговують на нашу увагу.