У часи тотального дефіциту цикорій сприймався споживачами як доступна альтернатива каві. Саме з того періоду виникла стійка асоціація, що цей напій дешевий та не особливо смачний. Але настав час змінити своє ставлення до цикорію, адже він корисний, дійсно смачний та заслуговує на увагу.

Цикорій — дешевша альтернатива натуральній каві чи користь для організму

Корисні властивості

Насправді процес приготування цикорію має багато схожого з виробництвом кави. Основною сировиною слугують висушені та подрібнені корінці однойменної рослини цикорій. Важливо, що для виготовлення дійсно якісного напою використовуються виключно культурні сорти. Також на смакові та ароматичні показники великий вплив має ступінь обсмаження. Взагалі в корінні цієї рослини з тендітними блакитними квіточками є багато цінних для організму людини речовин та елементів. Насамперед слід виділити таку сполуку, як інулін — харчове волокно, яке сприяє нормалізації процесу травлення та позитивно впливає на процеси обміну речовин. Але не інуліном єдиним корисний цикорій. Також до його складу входять:

  • антиоксиданти та вітаміни групи В, які підтримують стабільну роботу серцево-судинної та нервової систем;
  • велика кількість важливих мікро- та макроелементів: наприклад, магній, натрій, калій, кальцій та інші;
  • пектини, які ефективно очищають ШКТ від токсинів;
  • дубильні речовини, які мають виражену протизапальну дію та перешкоджають розмноженню шкідливих бактерій в організмі.

Тому варто вже зараз відмовитися від стереотипу, що цикорій — це напій для бабусь. Завдяки високому рівню інуліну він є бажаним елементом раціону людей будь-якого віку. Додатковою перевагою є відсутність у складі кофеїну, що дає змогу вживати цикорій людям із гіпертонією та іншими порушеннями.

Форми випуску та особливості приготування

Правильно обсмажене та приготоване подрібнене коріння сортового цикорію має цікавий смак із природною солодкуватістю та ледь вираженою гірчинкою. Порада: якщо легка гірчинка цикорію вам не до смаку, додайте до напою молоко або вершки. Молочна складова додає м’якості та повністю маскує небажану гіркоту. Цикорій для приготування напоїв випускається в трьох формах:

  • Молотий (попередньо обсмажений). Спосіб приготування максимально нагадує приготування кави. Підходить турка, кавоварка або френчпрес.
  • Розчинний готується найлегше, адже його достатньо залити гарячою кип’яченою водою. А ще саме цей різновид містить у своєму складі найбільше інуліну. Купити корисний та смачний розчинний напій із цикорію завжди зручно в маркеті потрібних штук Маудау.
  • Рідкий екстракт широко використовується в кулінарії: для приготування гарячих та холодних напоїв, маринування м’яса та рибі, готування соусів тощо.

Вибираючи напій із цикорію для себе, зверніть увагу на вміст інуліну. Добре, якщо цієї речовини в складі не менше ніж 30%.