Рембрандт народився 15 липня 1607 року. Його батьки не були бідними людьми. Батько митця був власником Млина. На той час це був вже цілий статок. Однак сім’я жила відповідно до католицьких правил спокійно і мирно. Спочатку юного Рембрандта віддали в латинську школу. Однак він не проявляв особливого інтересу до точних наук. Його захоплювало малювання. Тому маючи певні кошти батьки віддали сина навчатись до нідерландського художника Сваненбурга. Навчання проходило вдало. Здобувши певні знання і власний досвід бачення мистецтва та свого стилю, Рембрандт в 1627 році разом зі своїм другом відкриває школу живопису, яка за короткий час стає популярною серед голландців.

Рембрандт

Популярність митця

Рембрандт один з небагатьох художників які прославились за життя. Саме через свої картини у митця з’являються свої покровителі. Принц Оранський замовляє у художника роботу на релігійну тему “ Христос перед Пілатом”. Однак справжнє визнання приходить до нього коли він знайомиться з дочкою багатого чоловіка Саскією і це допомагає йому краще закріпитися в верхніх кастах нідерландського суспільства.

Він створює багато портретів своєї дружини. Малює її в вигляді богині Флори. “Автопортрет з Саскією на колінах”. На цих картинах очевидним є те, що він справді любив цю жінку. Мабуть, вона надихала його. Їм було разом весело і комфортно. Він захоплювався нею і вважав божественною якщо зображав богинею. Рембрандт купається в променях слави через картину “Урок анатомії доктора Тюльпа”. Ця картина зображає групу медиків під керівництвом доктора медицини Тюльпа, які вивчають анатомію людини на прикладі трупа.

Власні канони мистецтва

Однак публіка примхлива панночка. Так само як легко вони кричать “Браво” і підносять тебе до небес, так само легко можуть опустити тебе не самісіньке дно. Якраз це і трапилось у житті Рембрандта. Саме та картина яку знають більшість з нас як “Нічний дозор” і стала причиною падіння художника в очах суспільства.

Суспільству не сподобалось, що митець відійшов від канонів, які були прийнятні в 17 столітті. Саме це і відлякало наступних можливих замовників. Рембрандт вважав що головною метою художника є вивченням натури. Всіх своїх персонажів митець малював з фотографічною точністю. Прототипи до своїх персонажів міг малювати зі простих людей які оточували його в реальному житті. Божественна “Даная” була написана з образу його дружини. У них з дружиною був син Тітус. На жаль, дружина художника померла, а пізніше від чуми митець поховав і їх спільного сина. Ця подія дуже підірвала здоров’я чоловіка. Через рік після смерті сина помер і він сам.