Головні вимоги до літніх автошин – якісне зчеплення на сухому та мокрому дорожньому покритті. Потрібно купити резину, яка буде менш шумною і економніше витрачатиме паливо, радуючи при цьому високою стійкістю до зносу. Чи зможуть забезпечити цими якостями всесезонні моделі та які їх особливості? Про це поговоримо далі у статті.

Використання всесезонних шин

Демісезонні покришки є компромісним варіантом між зимовими та літніми автомобільними скатами. Такі шини купити можна під автотранспорт будь-якого типу, перейшовши за посиланням https://goroshina.ua/catalog/shini, але є певні обмеження.

Всесезонна гума підходить для експлуатації в регіонах із помірними кліматичними умовами. Температурний діапазон досить широкий – від -7 до +25 градусів. До її складу входять компоненти сезонних шин для зими та літа, суміш виготовляється з середньою жорсткістю. Завдяки цьому покришки не дубіють у морозну погоду і не плавляться на розігрітому від сонця покритті.

Протекторний дизайн практично ідентичний тому, з яким можна сезонну резину купити. З ключових відмінностей варто виділити більш поглиблені водовідвідні канавки та систему ламелів, якими всипані блоки по всій площі контактної плями.

Особливості їзди на всесезонних шинах влітку

За бажання заощадити гроші на купівлі двох комплектів шин і сезонного перевзуття коліс, демісезонні моделі можуть стати альтернативним варіантом. Вони відрізняються за складом та конструкцією від літньої гуми, через що з’являються певні нюанси в процесі експлуатації.

Перш ніж ухвалити рішення про купівлю всесезонних шин, кожен водій повинен знати наступне:

  • Велика глибина протектора із симетрично спрямованим малюнком зможе забезпечити відмінне зчеплення з мокрим покриттям, знижуючи ризик виникнення аквапланування. Кращу стійкість на сухій трасі гарантують шини з асиметричним компаундом.
  • Протектор всесезонної гуми оснащується більш габаритними шашками, які вкриті дрібними гострими ламелями. Цим створюється більший рівень шуму при їзді, в плані комфорту ці покришки значно поступаються сезонним варіантам.
  • Зазвичай, шини All Seasons важчі за вагою, ніж літня автогума. Вони м’якіші, що разом із підвищеною масою провокує високого рівня опір коченню. Це призводить до більших витрат палива.
  • Конструкція всесезонних шин не пристосована до швидкісної їзди. Їхня маневреність і динаміка на порядок нижче, щоб не втратити контроль над машиною, сильно розганятися не варто.
  • М’якість гумового складу почне негативно позначатися, коли на вулиці температура підніметься вище за відмітку +250C. Керувати машиною стане набагато складніше і прискориться зношування, при цьому з-під коліс видаватиметься дуже неприємний аромат. Якщо інтенсивно використовувати ці шини в невідповідних умовах, їхнього ресурсу може не вистачити навіть на два сезони.

Як підбирати диски під всесезонні шини?

На всесезонні шини диски можна встановити різні – литі або сталеві. Головне, щоб їхній діаметр відповідав отвору покришки.

Багато залежить від умов експлуатації всесезонної гуми. Для рівних доріг із якісним асфальтом краще купити диски литого плану. Вони мають меншу вагу, що полегшує управління автомобілем та хоч трохи, проти економиться паливо. Окрім цього, литі диски – це естетика: з ними зовнішність будь-якої машини стає дуже привабливою.

Для їзди по розбитих дорогах і по пересіченій місцевості варто пожертвувати естетичністю, і купити надійні сталеві диски. Вони витримують найсильніші удари, тим самим згладжуючи їх вплив на гуму та ходову частину машини. За ціною вони набагато дешевші, і прослужать значно довше.