Ієронім Босх є представником Північного Відродження. Народився у сім’ї художника. Його картини нагадують картини Сальвадора Далі. Кажуть що Далі надихали картини цього неймовірно талановитого митця. Сюрреалісти вважають його своїм предтечею. Ви тільки задумайтесь творчість Ієроніма Босха це 15 століття, а сюрреалізм це перша половина 20-го. Дивовижно… 5 століть різниці, просто магія якась.

Як цей художник малював такі дивовижні речі? Його роботи це ніби вікно в паралельний світ. На його картини можна дивитися годинами й знаходити щораз якісь нові значення, символи. Вони просто зачаровують своєю деталізацією. Передні та задні плани… В його роботах безліч прихованого змісту, подвійного дна та алегорій.

Творчість Ієроніма Босха

Релігія – основна тематика картин

Босх писав, здебільшого, на релігійні теми. Серед основних його робіт “Весілля в Кані Галилейській”, “Сім смертних гріхів”, “Спокуса Святого Антонія”, “Віз сіна”, “ Поклоніння волхвів”, “Сад земних насолод”. Багато людей впевнені в тому що його картини – результат сновидінь, галюцинацій та видінь, які навідували художника. Його називають і єретиком і мучеником, алхіміком та окультистом.

Справді, зображення чи то людей чи то тварин переходять з одних в інші. Людське тіло або декілька тіл які закінчуються бутоном квітки, летючі риби. Вуха, які пронизують голки та ніж між ними, а під ними люди придавлені тяжкістю, або апаратами з майбутнього. Деякі нагадують літаючі тарілки космічні кораблі. Надивившись на творчість Босха розумієте, що Сальвадор Далі просто займався плагіатом (жартую)…

Ерудованість художника

Найбільш правдоподібною є версія, що Ієронім Босх був напрочуд ерудованою людиною, яка дуже любила зашифровувати різноманітні послання у своїх картинах і робив це дуже майстерно. Так риба для релігійних людей означала б християнство, для інших — знак зодіаку, або просто бути рибою. Тобто кожна людина була б задоволена його картиною і пішла б з упевненістю що вона зрозуміла та розшифрувала таємне послання талановитого митця. Воно і справді так. Тут кожен знайде своє. Хтось мораль, а хтось розпусту. Хтось Бога, а хтось єресь і атеїзм.

В будь-якому разі творчість цього художника є однією з найбільш примітних та таких, яка викликає захоплення та цікавість. Хто приділить увагу цим роботам точно збагатить себе та своє знання мистецтва. Розгадає безліч таємниць та знайде теми для розмірковувань й нових пошуків. Творчість цього художника будуть досліджувати ще не одну сотню років і вона все одно буде ставити нові питання дослідникам.