Дизайнер інтер’єру – спеціаліст, який облаштовує житлову, офісну, комерційну та навіть промислову нерухомість. Дбає про те, щоб простір приміщення був красивим і практичним. Працює над тим, щоб людям було комфортно перебувати в оселі. Перед початком роботи фахівець зустрічається із замовником для складання детального технічного завдання та оцінює обсяги проекту.
Існує стереотип, що дизайнерами інтер’єру можуть стати люди, які вміють малювати. Проте, така навичка не обов’язкова, наявність таких здібностей не є основним, Існують програми, що спрощують створення дизайн-проекту. Ще фахівцю потрібно розумітися на технічних аспектах.
Підходить професія людям активним, творчим, комунікабельним. Здібним мислити нестандартно і демонструвати гнучкість, виходячи з складних обставин.
Спектр знань дуже широкий. Наприклад, фахівець має розбиратися у сучасних будівельних матеріалах, знати їх плюси та мінуси. А також у нього має бути розуміння основ архітектури та дизайну. Ще треба знати:
До обов’язків дизайнера входить:
Спеціаліст має бути всебічно розвиненим, щоб розуміти бажання замовника та реалізовувати їх з урахуванням сучасних тенденцій.
Самостійно освоїти цю професію неможливо, оскільки глибока професійна інформація надається лише у навчальних закладах. В Україні є різні ВУЗи, які навчають дизайну інтер’єрів. Найпопулярніші з них:
Є спеціальні курси онлайн-навчання. Вони також дозволяють освоїти професію та стати фахівцем високого рівня. Навчальні заклади, які організовують такі дистанційні курси, видають молодим спеціалістам офіційний диплом про надання відповідної спеціальності.
Кожен навчальний заклад встановлює свій перелік предметів. Здебільшого для вступу на цю спеціальність потрібно складати математику, історію України, українську мову та літературу. Точний список потрібно з’ясовувати у вибраному ВНЗ.
Люди з такою професією затребувані дизайн-студіями, будівельними компаніями, меблевими салонами, організаціями, що займаються архітектурою та проектуванням. Тобто скрізь де потрібно створювати дизайн будинку всередині та зовні, проектувати дизайн квартир, офісів та інших приміщень. Також можна працювати дизайнером інтер’єру, як індивідуальний підприємець, пропонуючи свої послуги приватним компаніям та фізичним особам.
Рівень зарплат залежить від регіону – у Києві платять більше, у маленьких містечках менше. Дохід залежить від професійних навичок спеціаліста, від його досвіду та бекграунду.