Деякі поціновувачі мистецтва обожнюють Альбрехта Дюрера. Його картини це задоволення для очей, заняття для розуму та пожива для душі. Німецький художник епохи Відродження. Коло його зацікавлень складали живопис, гравюра та графіка. Митець цікавився і вивчав геометрію, астрономію, філософію та містобудівництво. Широке коло зацікавлень ріднить його з Леонардо да Вінчі. Альбрехт Дюрер був третьою дитиною в сім’ї де всього було 18 дітей. Його батько був ювеліром.

Альбрехт Дюрер

Обдарованість художника

Це була справді всебічно розвинена та обдарована особистість. Дюрер перший серед європейських художників написав власну автобіографію. Основоположник порівняльної антропометрії. Він автор практичного посібника із зображального та декоративно-прикладного мистецтва німецькою мовою в якому наполягав на всебічному розвитку художників. Крім всього перерахованого він також займався вивченням пропорцій жіночого тіла. Відомий також серією своїх автопортретів.

Серед сюжетів його робіт присутні й біблійні й міфологічні. Красиві пейзажі та деталізовані реалістичні зображення тварин. Альбрехт Дюрер відомий своїм автографом — підписом який ставив майже на всіх своїх картинах. Про картини Дюрера можна розповідати годинами. По кожній з них можна писати книги та дисертаційні роботи. Серед найвідоміших: “Чотири вершники апокаліпсису”, “Лицар, смерть і диявол” та інші.

Творчість митця

Найбільш загадковою та суперечливою є картина “Меланхолія”. Це своєрідний ребус, який найкращі знавці з різних галузей науки намагаються витлумачити на свій розсуд. Та все одно картина не розкриває всіх своїх таємниць. Є версія згідно з якою ця картина є відображенням внутрішнього стану самого митця. Не секрет що багато геніїв були меланхоліками за типом темпераменту. Так вважав і античний філософ Аристотель і гуманіст Марсіліо Фічіно і багато інших. Ця картина є просто неймовірно складною і тим самим безцінною. Предмети які присутні на цій роботі символізують людську свідомість яка рухається вгору. В нижній частині картини можна побачити різноманітні інструменти: рубанок, цвяхи, розкидані дошки, молоток, пилка, лінійка — речі якими користуються ремісники.

На середньому рівні картини, яка символізує 2 рівень пізнання – науковий, знаходяться циркуль, який тримає в руках сама загадкова постать, пісочний годинник, магічна дошка та магічний кристал. Ну і третім найвищим рівнем є пізнання надраціональне, інтуїтивне таке яке зв’язує людину з Богом. Символом цього виду пізнання, на думку мистецтвознавців, може служити драбина. Особливо таємничою є таблиця з цифрами яка висить на стіні башти. Це називають магічним квадратом. Сума чисел в кожній з його горизонталі вертикалі та діагоналі рівна числу 34. Зображення неба. Відомо що митець цікавився астрономією. Ця картина настільки багатогранна та багатозначна що ламати голову тут можна безкінечно. Спробуйте і ви. Вдивіться в цю картину уважно і можливо вам вдасться розкрити її таємниці.